mBank

mBankBRE Bank SA (matka mBank) vznikla pred viac ako 20 rokmi v Poľsku. BRE Bank sa sústreďuje na investičné bankovníctvo a financovanie z fondov Európskej únie. Vďaka svojim dcérskym spoločnostiam, mBank a MultiBank, ponúka aj služby retailového bankovníctva.

mBank vnikla na územie Slovenskej republiky ako súčasť finančnej skupiny Commerzbank v roku 2007. Slovenská centrála banky sa nachádza na Einsteinovej 24 v Bratislave. Okrem toho má mBank 3 finančné centrá vo väčších mestách Slovenska (v Bratislave, v Žiline a v Košiciach) a 5 mKioskov umiestnených v obchodných centrách (v Bratislave, v Nitre, Banskej Bystrici a v Prešove).

mBank poskytuje svoje služby najmä prostredníctvom internetu a telefónu – tzv. direct banking.

Ocenenia:

 • Bankové účty (1.miesto) – Zlatá minca (2010)
 • Kreditné karty (1.miesto) – Zlatá minca (2010)
 • Debetné karty (2.miesto) – Zlatá minca (2010)
 • Termínované vklady (3.miesto) – Zlatá minca (2010)
 • Elektronické bankovníctvo (3.miesto) – Zlatá minca (2010)

Produkty mBank pre fyzické osoby

mKonto

mKonto bolo ocenené ako najlepší bežný účet v roku 2010. Zriadenie, vedenie, ale aj zrušenie takéhoto bežného účtu je bezplatné. Účet je možné zriadiť pomocou internetového bankovníctva alebo vyplnením žiadosti v niektorom obchodnom mieste banky (tzv. Zástupcovia mBank). Výška poplatkov za hotovostné výbery z bankomatov je určená podľa výšky mesačného obratu vykonaného na účte.

mSporenie

 • mVKLAD – je sporiaci produkt mBank s dobou viazanosti na 3, 6, 9 alebo 12 mesiacov. Pri zriadení produktu je vyžadovaný minimálny vklad 200 €. mVKLAD si môžu zriadiť majitelia produktov mKonto, eMAX alebo eMAX plus pomocou internetového bankovníctva alebo call centra.
 • eMAX – je sporiaci produkt k bežnému účtu bez doby viazanosti. Platby vykonané platobnou kartou na Slovensku, ale aj v zahraničí sú bez poplatku. Bezplatné je aj zriadenie, vedenie a zrušenie účtu.
 • eMAX plus – je sporiaci produkt k bežnému účtu. Zriadenie, vedenie aj zrušenie sporiaceho účtu je bez poplatku. Mesačné výpisy o pohybe na účte sa zasielajú bezplatne emailom, alebo poštou za poplatok 1,16 €.

mHypotéka

mHypotéka je spotrebný úver určený na investovanie do nehnuteľností alebo na iné účely. Úver sa poskytuje vi výške od 7000 € s dobou splatnosti na 2 až 40 rokov. mBank vyžaduje zábezpeku vo forme nehnuteľnosti. Úver si klienti mBank môžu poistiť pre prípad úmrtia, alebo pre prípad trvalej invalidity produktom „Finančná istota Credit Life“. Úroková miera bude v tom prípade nižšia o 0,5 %.

mPôžička Plus

mPôžička Plus je bezúčelový úver poskytovaný aj bez ručiteľa vo výške od 350 € do 20000 € so splatnosťou 12 až 60 mesiacov. O úver môžu požiadať osoby vo veku od 12 do 84 rokov s čistým mesačným príjmom aspoň 350 €. Predčasné splatenie úveru je bez navýšenia úrokov a bez poplatkov.

mInvestície

mBank umožňuje investovať do podielových fondov (mFONDY). Investovanie do podielových fondov sa skladá z dvoch častí – transakčná časť a informačná časť. Transakčná časť, prepojená s osobným úverom, je tá časť, v ktorej klienti môžu nakupovať resp. predávať podielové fondy. Informačná časť slúži na sledovanie aktuálneho stavu a ceny podielových fondov. mBank neposkytuje investičné poradenstvo.

Produkty mBank pre podnikateľov a firmy

mÚčty

 • mKonto Biznis – je bežný účet určený pre živnostníkov. Zriadenie aj vedenie účtu je bez poplatkov. Prevody uskutočnené pomocou internetového bankovníctva medzi účtami mBank sú bez poplatkov prevody medzi účtami iných bánk sú za poplatok 0,03 €.
 • eMAX Biznis – je sporiaci produkt určený pre živnostníkov bez požiadavky na minimálny vklad resp. minimálny zostatok na účte. Zriadenie aj vedenie sporiaceho účtu je bezplatné.

Novinky mBank

 • 12. 7. 2018: mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku. ...
 • 5. 7. 2018: Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  Fundacja mBanku po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace studenckie z matematyki. Zwycięzca konkursu „Krok w przyszłość” otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, powstałą na cześć wybitnego polskiego matematyka – Stefana Banacha.
 • 26. 6. 2018: Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  W trzeciej edycji konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”, mFundacja przekaże 64 tys. zł na projekty angażujące dzieci w ciekawe spędzanie wakacji pod znakiem matematyki.
 • 25. 6. 2018: mBank mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Festiwalu Pol’and’Rock - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  mBank po raz pierwszy pojawi się na festiwalu Pol’and’Rock jako mecenas Akademii Sztuk Przepięknych. Ponadto bank przygotował nowości w ofercie: limitowaną edycję kart i opasek zbliżeniowych oraz rachunku ze zwrotem 100 zł za wydatki festiwalowe
 • 20. 6. 2018: Płatności mobilne to nie jedyna nowość w mBanku. W aplikacji można też otworzyć konto - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  Kolejne nowości w aplikacji mobilnej mBanku. Poza nowym systemem płatności, pojawiła się też możliwość otwarcia rachunku wprost ze smartfona a także zarządzania zleceniami stałymi. Z pierwszej możliwości mogą korzystać użytkownicy urządzeń z systemem iOS (Apple). W mBanku stanowią oni już 25 procent wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej.
 • 19. 6. 2018: Apple Pay już dostępne dla klientów mBanku - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  Usługa zapewnia łatwe w obsłudze i bezpieczne płatności, chroniące prywatność użytkownika.
 • 18. 6. 2018: Orange Polska i mBank kończą współpracę w ramach Orange Finanse - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  Orange Polska i mBank podjęły decyzję o zakończeniu projektu Orange Finanse z dniem 31 grudnia 2018 roku. Klienci będą nadal mogli bezpiecznie i wygodnie korzystać ze swoich kont oraz wszystkich dotychczasowych usług.
 • 16. 5. 2018: Nowości w aplikacji mBanku: łatwiejsze zarządzanie kartami i limitami - Biuro Prasowe | Grupa mBanku
  Klienci mBanku mogą korzystać z usprawnień i nowości w aplikacji mobilnej i serwisie bankowości internetowej. Zmiany dotyczą m.in. uproszczenia działania limitów na transakcje, wprowadzenia opcji tymczasowego zastrzeżenia karty czy blokady transakcji zagranicznych. Dzięki zmianom będzie nie tylko łatwiej, ale też bezpieczniej.