3. August 2011, 04:54

Rýchle pôžičky

Zaradené v kategórii: Nebankové inštitúcie | pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Rýchle pôžičky sú veľmi obľúbeným finančným lákadlom pre mnoho ľudí. Peniaze chceme mať rýchlo a pokiaľ možno bez zbytočného papierovania.

Rýchla pôžička bez doloženia príjmu býva doménou najrôznejších obchodných zástupcov a dílerov, ktorí za dohodnutie obchodu dostávajú svoju províziu. Často sa jedná o MLM systém, v ktorom je najdôležitejšie zohnať čo najviac klientov, ktorí by pôžičky ihneď využili. Korisťou býva podpis dlžníka. V prípade platobnej neschopnosti nasleduje predbežné opatrenie a každý deň dlžná suma narastá o nepríjemne vysoké percentá.

U týchto rýchlych pôžičiek nie je často dojednané poistenie schopnosti splácať, takže v prípade ochorenia alebo straty zamestnania nastávajú dlžníkovi krušné časy. Veľmi ľahko sa môže stať, že zo zapožičanej sumy 3000 eur sa v priebehu krátkej doby stane čiastka desaťnásobná a následná exekúcia dovŕši skazu nielen dlžníka, ale celej jeho rodiny.

Pôžičky u solídnych bankových domov by naproti tomu mali prebiehať v úplne odlišnom prostredí. Kým sprostredkovateľ rýchlej pôžičky, ktorého ste kontaktovali na základe letáčiku prilepeného na zastávke autobusu, vám môže predložiť nezrozumiteľnú a v krajnom prípade aj nevýhodnú zmluvu, pracovník banky vám predloží materiály, ktoré sa držia všeobecných štandardov obvyklých v bankovom svete.

V prípade, že si dohodnete pôžičku u niektorého z bankových domov, iste sa vám tiež nestane, že by ste sa mohli dostať do akýchkoľvek problémov, pokiaľ svoje záväzky plníte. Naproti tomu u finančných expertov z ulice sa môžete nádejať najrôznejších prekvapení.

Veľmi častým prekvapením pre dlžníka u niektorých nebankových inštitúcií môže byť výška sankcií za najrôznejšie upomienky. V súčasnej dobe sa niektoré politické strany usilujú o stanovenie presnej sumy úrokov, ktoré by už mohli byť označené za úžernícke. Nebezpečenstvom sú však hlavne sankcie a ďalšie skryté poplatky. Stačí zle nastavený trvalý príkaz alebo opomenutie zmeny účtu poskytovateľa pôžičky a z dlžných tisícov sa stávajú státisíce.

Bankové inštitúcie jednoducho ponúkajú odborné služby a serióznosť. Treba poznamenať, že to sú prívlastky, ktoré peniazom veľmi pristanú a netreba sa ich vzdávať.

Takzvané pôžičky ihneď získate vyhradne prostredníctvom nebankových inštitúcií. Klient nie je zbytočne preverovaný a zdržovaný často nie je prehľadaný register dlžníkov a tak pôžičky ihneď získate aj so záznamom v registri. Rýchla pôžička však býva omnoho drahšia.

Komentáre

You must be logged in to post a comment.